دوشنبه , 22 جولای 2024

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی

تلگرام یکی بهترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی موجود در جهان است و به همین دلیل رو طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. از همین رو بسیاری از مدرسان و آموزشگاه ها در کشور کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی خود را بر روی بستر این پلتفرم ساخته اند. زبان آموزانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند می توانند از کانال هایی که آموزش های باکیفیتی در این پیام رسان ارائه می دهند هم در کنار برنامه یادگیری خود بهره ببرند. از آنجایی که ممکن است برای یک زبان آموز پیدا کردن کانال های خوب و ارزشمند کار وقت گیری باشد ما تصمیم گرفتیم در این پست به معرفی 5 کانال آموزش زبان انگلیسی در تلگرام بپردازیم که از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند و پیشنهاد می کنیم که از مطالب آموزشی این 5 کانال تلگرامی استفاده نمایید.

کانال تلگرامی آموزش زبان انگلیسی

چرا باید از کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

تلگرام همانطور که ذکر شد یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در جهان است و هم اکنون بیش از 1 میلیارد نفر این پیام رسان را بر روی گوشی های خود نصب کرده اند و پیش بینی می شود این عدد در سال 2025 به بیش 1 میلیارد و 700 میلیون نفر برسد. بنابراین تگرام نقش مهمی در بین پیام رسان ها در زندگی روزمره افراد دارد و پیشنهاد ما استفاده از حداقل 1 کانال تلگرم آموزش زبان انگلیسی با کیفیت بالای آموزشی است.

در تلگرام تنوع کانال ها زیاد است و هر زبان آموز با توجه به نیاز های خود می تواند کانالی را دنبال کند که در یک زمینه بخصوص در حوزه آموزش زبان انگلیسی فعالیت می کند. به عنوان مثال اگر شخصی علاقمند کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی در زمینه گرامر باشد طبیعتا کانال های خوب زیادی برای آموزش گرامر در تلگرم فعالیت دارند، یا شخصی که بدنبال کانالی در تلگرام است که موسیقی های مناسب در خصوص برای دنبال کنندگانش ارائه می دهد به راحتی می تواند چنین کانال را پیدا کند. به علاوه یک زبان آموز می تواند تقریبا در هر مکانی به محتوای کانال های مورد علاقه خود در تلگرام دسترسی داشته باشد. با ذکر فقط چند مورد از مزیت های استفاده از تلگرام در زمینه یادگیری زبان انگلیسی لیستی از 5 کانال تلگرام را با توضیحات در ادامه معرفی خواهیم کرد.

معرفی 5 کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی

در زیر لیست 5 کانالی که به معرفی آنها خواهیم پرداخت آماده است، برای هر کانال جزئیاتی دانستن آنها برای هر کانال نیاز به توضیح داده شده اند.

1.کانال زبان امید

لینک عضویت کانال زبان انگلیسی امید

کانال تلگرام زبان انگلیسی امید یکی از قدیمی ترین و در عین حال با کیفیت ترین کانال آموزش زبان انگلیسی در تلگرام است که برای مخاطبان فارسی زیان خود مطالب آموزشی رایگان را در تلگرام منتشر می کند. کانال زبان انگلیسی امید حدود 27 هزار عضو دارد و به صورت مرتب در کانال خود فعالیت آموزش دارد. عمده فعالیت زبان امید در زمینه گرامر و واژگان زبان انگلیسی است که مطالب کاربری و رایجی را در این دو زمینه به کانال اضافه می کند. علاوه بر این، این کانال برای آموزش واژگان از انیمیشن و دیگر منابع تصویری هم استفاده می کند که باعث تقویت مهارت Listening زبان آموزان کانال می شود.

کانال زبان انگلیسی امید از آنجایی که حدود 8 سال است که فعالیت دارد گنجینه ای از مطالب کاربری و مهم زبان انگلیسی را در اختیار اعضای خود گذاشته، به نحوی که یک زبان آموز می تواند بعد از مطالعه این مطالب می تواند متوجه پیشرفت چشمگیر دانش زبانی خود شود. بنابراین اگر بدنبال کانال تلگرامی آموزش زبان انگلیسی هستید که آموزش های مرتبط با گرامر و واژگان زبان انگلیسی را داشته باشد پیشنهاد ما کانال زبان انگلیسی امید است.

2. کانال Listen Learn and Experience

لینک عضویت کانال listen learn and experience

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی Listen Learn and Experience (گوش بگیر، یاد بگیر و تجربه کن) یکی از کانال های با کیفیت آموزش زبان انگلیسی در پیام رسان تلگرام است که حدود 35 هزار عضو دارد. این کانال پادکست هایی را به ترتیب برای مخاطبان خود به صورت اختصاصی ضبط کرده است و هر پادکست در حدود 1 ساعت است. مدرس در این پادکست ها سعی کرده مقدار زیادی از زمان هر پادکست را به صحبت کردن به زبان انگلیسی اختصاص دهد که باعث می شود مهارت لیسنینگ زبان آموز بیشترین تاثیر را بپذیرد. مدرس برای جملات ترجمه فارس را هم انجام می دهد که زبان آموزانی که ممکن است جایی از صحبت های انگلیسی را متوجه نشود متوجه مفهوم جمله هم می شود.

بنابراین اگر می خواهید به پادکست هایی که براساس ترتیب خاصی باشند که هم در آن انگلیسی صحبت می شود و هم فارسی صحبت می شود پیشنهاد می کنیم به کانال Listen Learn and Experience حتما سر بزنید.

کانال آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

3. کانال تلگرام English Cafe

لینک عضویت کانال English Cafe

کانال سوم English Cafe (کافه انگلیسی) نام که دارد که با 18 هزار عضو و قدمتی با حدود 8 سال یکی از کانال های قدیمی و خوب در پلتفرم تلگرام است. این کانال هم عمدتا مطالب مرتبط با گرامر و واژگان را به صورت مرتب و با زبانی شیوا در اختیار دنبال کنندگان خود قرار می دهد. این کانال همچنین آموزش هایی را در قالب ویدئو برای کاربران خود منتشر می کند و در واقع تنوع خوبی را در خصوص محتوای تولیدی دارا می باشد. نکته دیگر در خصوص این کانال تست های چند گزینه ای است که در بین مطالب این کانال دیده می شود. کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی English cafe تنوع خوبی دارند و طیف وسیعی از کاربران را می تواند به مطالب خود علاقمند کند.

4. کانال English Tests

لینک عضویت کانال English Tests

کانال English Tests (تست های انگلیسی) برای زبان آموزانی مناسب است که بدنبال تست های زبان انگلیسی هستند که بتوانند دانش زبانی خود را محک بزنند. این کانال تلگرامی آموزش زبان با حدود 17 هزار عضو به صورت منظم تست های چند گزینه ای که مرتبط با گرامر و کلمات انگلیسی هستند را در کانال خود ارسال می کند، زبان آموز به محض انتخاب یک گزینه از بین گزینه ها می تواند متوجه پاسخ صحیح هم شود. کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی English Tests توضیحی را در خصوص اینکه چرا یک گزینه صحیح هست یا نیست ارائه نمی دهد.

بنابراین زبان آموزانی که از این کانال استفاده کنند می توانند متوجه اشتباهات خود در خصوص مباحث مرتبط با تست هایی که به آنها پاسخ می دهند شوند. به این صورت ماندگاری مباحث در ذهن زبان آموزان حتی می تواند بیشتر هم شود.

5. کانال تلگرامی English Gate Learners

لینک عضویت کانال English Gate Learners

کانال تلگرام English gate Learners (زبان آموزان دروازه انگلیسی) کانالی است که با حدود 59 هزار عضو به زبان انگلیسی آموزش های خود را ارائه می دهد و برای زبان آموزانی مناسب است که می خواهند به صورت مستقیم مباحث مختلف زبان انگلیسی با استفاده از خود زبان انگلیسی یاد بگیرند، که طبیعتا پیشرفت سریع تری را خواهند داشت. این کانال با استفاده از ویدئوها که متعلق به مدرس های زبان انگلیسی بومی (انگلیسی زبان) هستند که آموزش های را در زمینه واژگان و گرامر در کانال خود ارسال می کند. در بین ویدئوهای این کانال داستان های کوتاه هم وجود دارد که برای علاقمندان به داستان می تواند جذاب باشد.

بنابراین کانال آخر برای آموزش ها از زبان فارسی استفاده نمی کند و آموزش زبان انگلیسی را صرفا با استفاده از زبان انگلیسی انجام می هد، استفاده از این کانال آموزش زبان در تلگرام را هم به شدت پیشنهاد می کنیم.

سخن پایانی

در این مطلب 5 کانال آموزش زبان که در تلگرام فعالیت دارند را معرفی کردیم؛ با کمک این کانال ها و با اختصاص دادن کمی از زمان خود به مطالعه آموزش های این کانال ها می توانید پیشرفت بیشتری در یادگیری خود داشته باشید. جزئیات هر کانال هم توضیح داده شد که این می تواند به انتخاب مناسب تر کانال با توجه به نیاز زبان آموز کمک کند.

 

مطالب مرتبط:

آموزش زبان انگلیسی