دوشنبه , 22 جولای 2024
دوره گرامر

آموزش زبان انگلیسی

مجموعه ای کامل از مطالب آموزش زبان انگلیسی در چند دسته بندی در این صفحه قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر دسته به مطالب آن دسته خواهید رفت.

گرامر واژگان
افعال، اسامی، صفات، قیدها، جمله سازی… تفاوت واژگان، دروس موضوعی، اشتباهات رایج…
تلفظ کلمات مخفف کلمات
فونتیک کلمات انگلیسی، تلفظ حروف و کلمات مخفف کلمات، علائم اختصاری، سرواژه ها
نگارش تاریخچه کلمات
نحوه نوشتن آدرس، کتاب های مقاله نویسی… نحوه پیدایش کلمات در زبان انگلیسی (etymology)
آزمون آیلتس سرگرمی
اطلاعات مرتبط با آزمون آیلتس، ویدئو ها… مطالبی در ارتباط با داستان های کوتاه و چیستان
دانلود متفرقه
کتاب، مجله، ویدئو، منابع آموزش انگلیسی مطالبی در زمینه های مختلف در خصوص زبان

 

english-language

تاریخچه زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان های ژرمنی است که آلمانی ها با اشغال بریتانیا در قرن پنجم بعد از میلاد توانستند آن را جایگزین زبان سلتی (Celtic) که تا آن زمان در بریتانیا صحبت می شد، کنند. البته زبانی که آلمانی ها (انگلیسی کهن) با خودشان به بریتانیا بردند با تغییراتی که با گذشت زمان در آن ایجاد شده به زبان انگلیسی کنونی تبدیل شده است.

انگلیسی کهن همانند انگلیسی که الان می شناسیم نیست. با این وجود ریشه بیشتر کلماتی که در زبان انگلیسی استفاده می شود مربوط به انگلیسی کهن است. کلمات be, strong و water چند نمونه از این کلمات است. دوره زمانی انگلیسی کهن تا سال 1100 میلادی تخمین زده شده است.

انگلیسی میانه یا Middle English هم مربوط به سالهای 1100 تا 1500 می باشد. در این دوره زمانی با حمله فرانسوی ها به بریتانیا زبان انگلیسی به شدت تحت تاثیر زبان فرانسوی قرار گرفت و کلمات زیادی از فرانسوی وارد این زبان شدند.

تغییرات بنیادی در انگلیسی از اواخر انگلیسی میانه شروع و اوج آن در انگلیسی مدرن بود که مربوط به سال 1500 به بعد می شود. مهمترین تغییرات را می توان در واژگان انگلیسی دانست که با توجه به پیشرفت های صنعتی و علمی نیاز به واژگانی که تا آن زمان در انگلیسی وجود نداشتند به شدت احساس می شد.

علاوه بر این در آن زمان قلمرو بریتانیا بسیار وسیع بود و شامل مناطق بسیار زیادی بود که مردمان آنها زبان های دیگری را صحبت می کردند و طبیعتا واژگان زیادی هم از آن زبان ها وارد زبان انگلیسی شدند.

پس از کشف قاره آمریکا و مهاجرت اروپاییان به آمریکا گونه ای دیگر از زبان انگلیسی، یعنی انگلیسی آمریکایی کم کم بوجود آمد و عوامل زیادی همانند زبان فرانسوی، سیاه پوستان، ورود اسپانیایی ها به آمریکا… باعث شدند تا تفاوت های زیادی بین این دو (انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی) بوجود آید.

می توان گفت امروزه به دلیل تاثیر قدرت رسانه ای کشور آمریکا (سینما، تلوزیون، موسیقی و غیره) تاثیر انگلیسی آمریکایی بیشتر از انگلیسی بریتانیایی است.

طبق آمارهای ارائه شده حدود یک و نیم میلیارد نفر در جهان می توانند انگلیسی را صحبت کنند و این زبان به عنوان یک زبان رسمی در بیش از 50 کشور دنیا صحبت می شود.