پنج‌شنبه , 29 فوریه 2024
دوره گرامر

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

در این پست آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برای زبان آموزانی که می خواهند بدانند سطح زبان آنها در چه حدی است به صورت رایگان ارائه شده است. دانش زبان انگلیسی شما در هر سطحی که باشد می توانید از این آزمون تعیین سطح آنلاین استفاده نمایید. هر نتیجه ای که بعد از پاسخ دادن به سوالات این آزمون بدست بیارید می تواند به انتخاب محتوای مناسب با توجه به سطح زبان تان کمک کند. به عنوان مثال اگر نتیجه ای که بدست می آورید نشان دهد که سطح زبان شما متوسط باشد می توانید کتاب ها و یا دوره های آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کنید که برای زبان آموزان سطخ متوسط مناسب می باشند، اگر چه نتیجه ممکن است دقیق نباشد و نسبی باشد. تحلیل نتایح آزمون را می توانید از انتهای همین صفحه مشاهده نمایید.

برای شرکت در آزمون روی دکمه شروع در کادر پایین کلیک کنید (اگر می خواهید صفحه آزمون آنلاین تمام صفحه شود روی مربعی که در گوشه بالا سمت چپ کادر وجود دارد کلیک کنید).

0%

آزمون تعیین سطح بزرگسالان

 

برای آغاز آزمون دکمه شروع را کلیک کنید.

1 / 25

1.

The farmhouse was so isolated that they had to generate their own electricity ……

2 / 25

2.

You should not have a dog if you are not …… to look after it.

3 / 25

3.

Marianne seemed to take …… at my comments on her work.

4 / 25

4.

The judge said that those prepared to…… in crime must be ready to suffer the consequences.

5 / 25

5.

I didn’t …… driving home in the storm so I stayed overnight in a hotel.

6 / 25

6.

Anyone …… after the start of the play is not allowed in until the interval.

7 / 25

7.

That old saucepan will come in …… when we go camping.

8 / 25

8.

I really enjoy stories that are …… in the distant future.

9 / 25

9.

A local company has agreed to …… the school team with football shirts.

10 / 25

10.

...... you get your father's permission, I'll take you skiing next weekend.

11 / 25

11.

At 6 p.m. I started to get angry with him because he was late ……

12 / 25

12.

What differences are there …… the English spoken in the UK and the English spoken in the US?

13 / 25

13.

My father …… his new car for two weeks now.

14 / 25

14.

She is now taking a more positive …… to her studies and should do well.

15 / 25

15.

The builders are …… good progress with the new house.

16 / 25

16.

When you stay in a country for some time you get used to the people’s …… of life.

17 / 25

17.

According to Richard’s …… the train leaves at 7 o’clock.

18 / 25

18.

When a car pulled out in front of her, Jane did well not to …… control of her bicycle.

19 / 25

19.

I can’t find my keys anywhere – I …… have left them at work.

20 / 25

20.

The snow was …… heavily when I left the house.

21 / 25

21.

Let’s have dinner now.

22 / 25

22.

Would you prefer lemonade or orange juice?

23 / 25

23.

When do you study?

24 / 25

24.

My aunt is going to stay with me.

25 / 25

25.

When can we meet again?

امتیاز شما

میانگین امتیازها 41%

0%

.

تعیین سطح زبان انگلیسی چیست؟

در زمینه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی خیلی اوقات مثلا برای سنجیدن اینکه یک زبان آموز با توجه به سطح کلاس ها در کدام کلاس شروع به یادگیری زبان نماید از آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برای این منظور استفاده می شود. در یک آزمون تعیین سطح سوالاتی از همه سطح ها (مثلا سوالات سطح مبتدی، سطح متوسط رو به پایین، سطح پیشرفته…) در قالب یک مجموعه سوال ارائه می شود و مثلا زبان آموزی که سطح متوسط است احتمالا فقط می تواند سوالاتی را به درستی پاسخ دهد که سطح متوسط و یا پایین تر هستند. بنابراین با استفاده از چنین آزمونی می توان سطح دانش زبانی آن زبان آموز را تعیین کرد.

در یک آزمون تعیین سطح زبان ممکن است از انواع مختلفی از سوالات استفاده شود، یا ممکن است چنین آزمونی تنها از یک نوع از سوالات مرتبط با زبان انگلیسی تشکیل می شود. خیلی از آزمون ها ممکن است فقط شامل سوالات چهار گزینه ای شوند، به این صورت که زبان آموز با پاسخ دادن به تعداد مشخصی از سوال در مدت زمان مشخصی، می تواند متوجه شود که دانش زبانی اش در چه سطحی قرار دارد. در برخی دیگر از آزمون های تعیین سطح ممکن است سوالات ترکیبی از سوالات چهار گزینه ای و سوالات تشریحی باشند. یک آزمون تعیین سطح در صورتی که به صورت حضوری (یا حضور یک شخص آزمون گیرنده) انجام شود شامل بخش گفتاری هم می شود که آزمون گیرنده سوالات شفاهی را هم از زبان آموز می پرسد. با توجه به نوع آزمون، سوالات حداقل دو بخش واژگان و گرامر را مورد ارزیابی قرار می دهد.

تعیین سطح زبان رایگان

انواع آزمون تعیین سطح زبان

همانطور که قبل تر توضیح داده شد انواع مختلفی از آزمون تعیین سطح می تواند وجود داشته باشد و بنابراین زبان آموز بسته به نیاز و شرایط خود می تواند از یک مورد از این آزمون ها استفاده کند. در ادامه به انواع این آزمون ها خواهیم پرداخت. در دسته بندی کلی، آزمون های تعیین سطح زبان به دو نوع حضوری و آنلاین تقسیم بندی می شوند. برای آزمون حضوری زبان آموز نیاز است که به موسسه یا آموزشگاه مراجعه کند و در همانجا در این نوع تعیین سطح شرکت کند. اما در خصوص تعیین سطح زبان آنلاین، زبان آموز از طریق ارتباط تصویری که با آزمون گیرنده برقرار می کند به سوالات پاسخ می دهد. اما دسته بندی دیگری هم از لحاظ نوع ارائه سوالات برای تعیین سطح زبان وجود دارد که در زیر به توضیح آنها می پردازیم.

یکی از انواع این آزمون ها، تعیین سطح کتبی است؛ در این نوع آزمون برگه سوالات به زبان آموز داده می شود و از زبان آموز درخواست می شود به سوالات پاسخ دهد. نکته ای که در مورد آزمون کتبی تعیین سطح حائز اهمیت است این است که فرض کنید در برگه امتحانی 60 سوال تستی و تشریحی وجود دارد، این 60 سوال از طرف امتحان گیرنده به 6 دسته 10 تایی سوال تقسیم شده و 10 سوال دوم به نسبت 10 سوال اول مشکل تر هستند، 10 سوال سوم به نسبت 10 سوال دوم مشکل تر هستند… بنابراین زبان آموز هر چقدر جلوتر برود سطح کلی سوالات هم مشکل تر می شود. تعیین سطح کتبی اغلب از سوالات واژگان و گرامر تشکیل می شود. این نوع در آزمون حضوری وجود دارد و معنا پیدا می کند.

نوع دیگر آزمون تعیین سطح شفاهی است که همانطور که مشخص است شخص آزمون گیرنده سوالات را به صورت گفتاری از زبان آموز می پرسد و زبان آموز هم سوالات را به صورت گفتاری پاسخ می دهد. در برخی از آموزشگاه ها و موسسات تعیین سطح شفاهی فقط شامل سوالاتی است که آزمون گیرنده صرفا از زبان خودش می پرسد، اما در برخی از آموزشگاه ها و موسسات هم برای بخش شنیداری یا Listening یک فایل صوتی برای زبان آموز پخش می شود و زبان آموز هم پس از گوش دادن باید به سوالات شخص آزمون گیرنده در خصوص صحبت های انجام شده در فایل صوتی پاسخ دهد. در یک آزمون شفاهی تعیین سطح هم سطح سوالات هرچه جلوتر می روند مشکل تر می شود و نیاز است زبان آموز در پاسخ های خود از واژگان و ساختارهای گرامری مشکل تر و پیشرفته تری استفاده کند. این نوع آزمون هم در آزمون تعیین سطح آنلاین و هم در آزمون شفاهی قابل استفاده است.

در نظر داشته باشید که در یک تعیین سطح حضوری حتی ممکن است ترکیبی از تعیین سطح شفاهی و کتبی استفاده شود، به این صورت که در آزمون کتبی زبان آموز به سوالات مرتبط با گرامر، واژگان و سوالات Writing پاسخ می دهد، و در بخش شفاهی هم مهارت های Listening و Speaking زبان آموز سنجیده می شود. نتیجه این آزمون قطعا می تواند بسیار دقیق تر و جامع تر باشد.

آزمون آنلاین زبان امید

آزمون تعیین سطح انگلیسی حاضر آزمون استانداری است که برای تعیین سطح زبان انگلیسی طراحی شده است. این آزمون تعیین سطح رایگان و آنلاین شامل 25 تست چند گزینه ای است که همه آنها مربوط به زبان انگلیسی عمومی هستند. این سوالات در رابطه با گرامر و واژگان هستند

با پاسخ دادن به هر سوال یک امتیاز دریافت خواهید کرد و مجموع امتیازات هم 25 است. در نظر داشته باشید برای اینکه آزمون به اتمام برسد و بتوانید نتیجه آزمون خود را در انتها مشاهده نمایید باید به تمامی سوالات پاسخ داده شود.

برای این آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی مدت زمانی در سایت در حین اینکه در حال پاسخ دادن به سوالات هستید تعیین نشده، اما بهتر است خودتان برای استاندارد شدن این آزمون مدت زمان 25 دقیقه را به عنوان حداکثر زمان پاسخگویی به سوالات تعیین کنید. به عبارتی دیگر شما باید هر سوال را در ظرف 1 دقیقه پاسخ دهید. اگر از زمان شروع آزمون تعیین سطح 25 دقیقه بگذرد و سوالی باقی مانده باشد که شما هنوز به آن پاسخ نداده باشید دیگر نباید به آن سوال پاسخ دهید، البته اگر هم به چنین سوالاتی پاسخ می دهید امتیاز آن سوال را در نمره نهایی محاسبه نکنید.

با انجام این آزمون تعیین سطح آنلاین کاملا رایگان، از سطح تقریبی زبان خود آگاه خواهید شد. به طور کلی امتیازات کسب شده را می توان به با سطوح زیر تفسیر کرد:

امتیاز 10 تا 6مبتدی.

امتیاز 12 تا 11: می تواند نشان دهنده سطوح مبتدی یا متوسط باشد.

امتیاز 15 تا 13: متوسط.

امتیاز 17 تا 16: می تواند نشان دهنده سطوح متوسط یا فوق متوسط باشد.

امتیاز 19 تا 18: فوق متوسط. فردی که به این سطح می رسد این شانس را داراست تا در کشورهای انگلیسی زبان زندگی، کار و یا تحصیل کند.

امتیاز 21 تا 20: می تواند نشان دهنده سطوح فوق متوسط یا پیشرفته باشد.

امتیاز 22: می تواند نشان دهنده سطوح پیشرفته یا فوق پیشرفته باشد.

امتیاز 25 تا 23: فوق پیشرفته.