دوشنبه , 13 جولای 2020
آموزش وردپرس

دیکشنری بابیلون

Babylon نرم افزاری محبوب در زمینه ترجمه است. به گفته شرکت سازنده بابیلون، یعنی Babylon Ltd، نسخه 10 این دیکشنری قادر است خدمات ترجمه 35 زبان دنیا را در حد ترجمه متون انجام دهد. و در خصوص ترجمه لغات این عدد به 77 زبان می رسد!!! استفاده از زبان فارسی در هر دو مورد ترجمه امکان پذیر است. علاوه بر ترجمه، Babylon قابلیت تبدبل واحدهای پولی و واحد های اندازه گیری را نیز دارا می باشد. در بابیلون از OCR (مخفف کلمات optical character recognition) استفاده شده است که به شما این اجازه را می دهد تا در برنامه های تحت ویندوز مثل ورد، اکسل… بتوانید با کلیک بر روی یک واژه معنی آن را در پنجره باز شده بابیلون مشاهده کنید. Babylon هم اکنون حدود 30 میلیون کاربر در جهان دارد.

نسخه 10 این دیکشنری برای ویندوز جهت دانلود قرار داده شده است.


نحوه نصب بابیلون

ابتدا فایل دانلود شده را از حالت فشره خارج نمایید. سپس فایل setup را اجرا نمایید تا مراحل نصب برنامه آغاز شود. در پنجره اول گزینه “I Accept the terms in the License Agreement” را انتخاب نمایید و بر روی گزینه next کلیک کنید. در پنجره بعد شما باید Username و License Code را وارد کنید، برای این منظور به پوشه Patch_Files بروید و Serial.txt را باز کنید و Username و License Code را در پنجره نصب برنامه کپی کنید. در پنجره های بعدی چیزی را تغییر ندهید و برنامه را نصب کنید (در پنجره آخر قبل از اینکه روی finish کلیک کنید تیک launch Babylon را بردارید تا برنامه اجرا نشود).

قبل از اینکه بابیلون را اجرا کنید فایل patch.exe (را از فایل دانلود شده) کپی کنید و در محل نصب برنامه قرار دهید.

محل نصب برنامه را می توانید با راست کلیک روی shortcut برنامه و انتخاب گزینه Open file location پیدا کنید.

در انتها روی فایل patch.exe که در محل نصب برنامه نصب کرده اید راست کلیک کنید، گزینه run as administrator را انتخاب و در پنجره باز شده روی patch کلیک کنید. در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات پچ پیام registery patch ok نشان داده خواهد شد.

پسورد فایل: www.languagecentre.ir


دانلود دیکشنری بابیلون (Babylon)

دانلود صدا برای بابیلون

مطالب مرتبط:

خرید نرم افزار Rosetta Stone انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *