پنج‌شنبه , 30 مارس 2023

چیستان انگلیسی

در این پست چند چیستان انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آنها قرار داده شده است. در انتهای هر چیستان شما می توانید جواب آن را نیز مشاهده کنید:

چیستان انگلیسی شماره 1

A windowless room contains three identical light fixtures, each containing an identical light bulb or light globe. Each light is connected to one of three switches outside of the room. Each bulb is switched off at present. You are outside the room, and the door is closed. You have one, and only one, opportunity to flip any of the external switches. After this, you can go into the room and look at the lights, but you may not touch the switches again. How can you tell which switch goes to which light?

یک اتاق بدون پنجره 3 لامپ کاملا شبیه به یکدیگر دارد. هر لامپ به یکی از 3 کلید برق که بیرون از اتاق هستند وصل است. شما بیرون از اتاق هستید و در آن نیز بسته است. اگر کلید یا کلیدهایی را بزیند و به درون اتاق بروید دیگر فرصتی ندارید دوباره کلیدهای برق را امتحان کنید. چطور می توان فهمید که کدام لامپ متعلق به کدام کلید برق است؟

معمای انگلیسی

جواب چیستان

دو تا از لامپ ها را روشن می کنیم و پس از مدت کوتاهی یکی از آنها را خاموش می کنیم (فرض کنید کلید های 1 و 2 را زدیم و لامپی را که خاموش کردیم متعلق به کلید 2 بود). سپس وارد اتاق می شویم، هر کدام از لامپ ها که روشن بود متعلق به کلید 1 است، و دو لامپ دیگر را لمس می کنیم، هر کدام که گرم بود متعلق به کلید 2 می باشد و لامپ دیگر نیز متعلق به کلید 3 است.

چیستان انگلیسی شماره 2

A person has three baskets, one with mangoes, one with apples and the other which has apples and mangoes. The boxes are labeled “oranges”, “apples” and “oranges and apples”, but the labels are all incorrect. How many fruits must be taken out to know which basket is which?

ترجمه چیستان

شخصی 3 تا سبد دارد که هرکدام از آنها یک برچسپ دارد. روی برچسپ ها 3 نوع میوه نوشته شده است؛ سیب، انبه و مخلوط (سیب و انبه). نکته مهم اینجاست که برچسپ ها اشتباه هستند؛ یعنی محتویات سبدی که برچسپ سیب دارد سیب نیست، بلکه یا انبه است و یا مخلوط، و این در مورد دو سبد دیگر نیز صدق می کند. حداقل چند بار باید از سبدها میوه برداشت تا بتوان فهمید محتویات هر 3 سبد چیست؟

چیستان به زبان انگلیسی

جواب چیستان

با یک بار انتخاب می توان جواب را بدست آورد. ابتدا با توجه به اینکه برچسپ ها اشتباه هستند از سبدی که برچسپ مخلوط دارد یک میوه برمی داریم. اگر میوه ای که برداشتیم مثلا انبه بود می توان فهمید که سبد حاوی انبه است. بنابراین سبدی که برچسپ سیب دارد مخلوط است و سبدی که برچسپ انبه دارد سیب است.


مطالب مرتبط:

کتاب داستان انگلیسی سطح 1

یک نظر

  1. با سلام خوب بود ولی اگه می شد جواب هاشم به انگلیسی می نوشتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *