پنج‌شنبه , 22 آگوست 2019
آموزش وردپرس
خانه » آموزش زبان انگلیسی » گرامر » سه نکته مهم در یادگیری زبان انگلیسی

سه نکته مهم در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی فرایندی است که می تواند برای زبان آموزان کمی مشکل باشد و به همین دلیل ممکن است نتایجی که بدست می آید رضایت بخش نباشند. در این مقاله به سه نکته کلیدی در خصوص یادگیری زبان انگلیسی خواهیم پرداخت.

یادگیری زبان انگلیسی نباید فقط محدود به کلاس باشد

مطالبی که زبان آموزان در کلاس های آموزش زبان انگلیسی یاد می گیرند بسیار محدود است؛ اگر زبان آموزان بخواهند فقط به همین مطالب بسنده کنند قطعا دانش زبانی آنها هم محدود خواهد بود.

شما برای اینکه زبان انگلیسی را یاد بگیرید باید آن را بخشی از زندگی روزمره خود کنید؛ می توانید داستان های کوتاه انگلیسی بخوانید، فیلم انگلیسی تماشا کنید، به اخبار انگلیسی گوش کنید، با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید…

Learn English card with colorful background

خودتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید

خیلی اوقات اتفاق می افتد که زبان آموزان در حین یادگیری زبان انگلیسی توانایی خود را با توانایی افراد دیگر به خصوص کسانی که از لحاظ توانایی بسیار بالاتر هستند، مقایسه می کنند؛ چنین مقایسه هایی معقولانه نیستند و ممکن است حتی احساس نا امیدی هم به شما دست دهد و تمرکزتان هم از بین برود.

بهتر است روی هدف خود که یادگیری زبان انگلیسی است تمرکز کنید تا پیشرفت شما کند و یا قطع نشود.

وقت خود را فقط صرف مطالعه نکنید

زبان انگلیسی همانند هر زبان دیگری بسیار فرار است؛ اگر مطالبی را که یاد می گیرید بدون استفاده کردن از آنها در نوشتن و صحبت کردن، روی هم تلنبار کنید خیلی زود آنها را فراموش می کنید و در واقع از وقت خود به خوبی استفاده نکردید.

اگر می خواهید مطالب یاد گرفته شده را فراموش نکنید از آنها در مهارت های نوشتاری و گفتاری خود استفاده کنید که به پیشرفت سریع تر شما کمک شایانی خواهد کرد.

مثلا اگر بعد از خواندن یک کتاب داستان کلمات و نکات گرامری را که برایتان جدید هستند تمرین نکنید بعد از مدت کوتاهی به حافظه غیر فعال شما منتقل خواهد شد و موقع صحبت کردن و یا نوشتن دیگر آنها را به خاطر نخواهید آورد.

مطالب مرتبط:

نحوه یادگیری زبان انگلیسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *