دوشنبه , 22 جولای 2024
دوره گرامر

بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی + لینک دانلود

 افزایش دایره لغات، یکی از اقدامات مهم در یادگیری زبان انگلیسی است. یادگیری لغات جدید، به ما کمک می‌کند تا در فهم و ترجمه متون، مکالمه و نوشتار بهتر عمل کنیم. به‌همین دلیل، استفاده از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی می‌تواند بسیار موثر و مفید باشد.

بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی

اهمیت انتخاب کتاب یادگیری لغت مناسب

انتخاب بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی در یادگیری این زبان، بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر پیشرفت شما داشته باشد. این کتاب‌ها با ارائه روش‌ها و تمرین‌های متنوع، دایره لغات شما را بهبود می‌بخشند و با تمرین‌های عملی و کاربردی، نحوه استفاده صحیح از لغات در موقعیت‌های واقعی را به شما می‌آموزند. برخی از مزایای انتخاب یک کتاب لغت مناسب عبارتند از:

تنوع و کمیابی لغات

یک کتاب لغت انگلیسی خوب باید حاوی لغات متنوع و کمیاب باشد. انتخاب کتابی که لغات جدید و مختلف را در بر دارد، به شما این امکان را می‌دهد تا دایره لغات‌تان را تنوع ببخشید و از دایره لغات وسیع‌تری استفاده کنید.

مثال‌های واقعی و کاربردی

کتابی که مثال‌های واقعی و کاربردی را به‌همراه دارد، به شما در فهم درست و استفاده صحیح از لغات کمک می‌کند. این مثال‌ها می‌توانند از متون ادبی، روزنامه‌ها، مقالات تخصصی و حتی مکالمات عادی گرفته شده باشند.

تمرین‌های عملی

یک کتاب لغت مناسب، باید تمرین‌های عملی و کاربردی داشته باشد. این تمرین‌ها می‌توانند شامل تکالیف نوشتاری، سوالات چهارگزینه‌ای، تمرین‌های مکالمه و تلفظ باشند. این تمرین‌ها به شما کمک می‌کنند تا لغات را در موقعیت‌های واقعی تمرین کنید و استفاده صحیح از آن‌ها را یاد بگیرید.

معرفی بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی

یادگیری لغات جدید یکی از مهم‌ترین بخش‌های یادگیری زبان انگلیسی است. در ادامه چند کتاب معروف و معتبر برای یادگیری لغات انگلیسی معرفی شده‌اند:

1. کتاب Oxford word skills

 

بهترین کتاب های یادگیری لغت انگلیسی

کتاب Oxford Word Skills یکی از منابع معروف و محبوب برای یادگیری و تقویت واژگان انگلیسی محسوب می‌شود. این کتاب توسط انتشارات آکسفورد تهیه شده است و در سه سطح مختلف مبتدی، متوسط و پیشرفته برای زبان‌آموزان با سطوح مختلف در دسترس خواهد بود:

  1. سطح مبتدی (Basic زردرنگ): حدود 1,000 واژه
  2. سطح متوسط (Intermediate نارنجی‌رنگ): حدود 1,200 واژه
  3. سطح پیشرفته (Advanced قرمزرنگ): حدود 1,300 واژه

هر سطح از کتاب Oxford Word Skills شامل واژگانی می‌شود که بر اساس سطح زبان‌آموزان طراحی شده است. با پیشرفت در سطوح بالاتر، تعداد واژگان و مباحث مورد بررسی در کتاب افزایش می‌یابد. اما به‌طورکلی، در هر کتاب از این سری کتاب‌ها، 80 درس برای مطالعه وجود دارد.

سازماندهی و ساختار

کتاب Oxford Word Skills دارای ساختاری منظم و سازماندهی شده است. هر سطح از کتاب شامل واژگانی خواهد شد که بر اساس موضوعات و حوزه‌های مختلف دسته‌بندی شده‌اند. این ساختار به شما کمک می‌کند تا به‌صورت ساماندهی‌شده و مرحله‌به‌مرحله، واژگان را یاد بگیرید.

مثال‌ها و تمرینات

کتاب شامل مثال‌های واقعی و تمرینات متنوعی است که به شما کمک می‌کند لغات را در متن‌ها و جملات واقعی ببینید و درک کنید. این مثال‌ها و تمرینات به شما امکان می‌دهند که لغات را در موقعیت‌های واقعی تمرین کنید و با کاربرد آنها در جملات مختلف آشنا شوید. این موضوع، این کتاب را به یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی تبدیل خواهد کرد.

تمرین‌های عملی

این کتاب واژگان انگلیسی، شامل تمرین‌های عملی و کاربردی است تا بتوانید لغات را در موقعیت‌های واقعی تمرین کنید. این تمرین‌ها می‌توانند شامل تکالیف نوشتاری، شنیداری و تمرین‌های تلفظ باشند.

نمودارها و جداول

کتاب نمودارها و جداولی دارد، که به توضیح و تبیین معانی و استفاده‌های مختلف لغات یاری می‌رسانند. این نمودارها و جداول به شما کمک می‌کنند تا ارتباطات و روابط لغات را بهتر درک کنید.

دانلود کتاب Oxford Word Skills

 

2. کتاب English Vocabuary in Use

 

بهترین کتاب های لغات انگلیسی

 

English Vocabulary in Use، یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی محسوب می‌شود که توسط Michael McCarthy و Felicity O’Dell نوشته شده است. این کتاب مخصوص دانش‌آموزان و افرادی خواهد بود که قصد یادگیری و تقویت واژگان انگلیسی را دارند.

کتاب English Vocabulary in Use در سه سطح مختلف با عناوین Elementary (مبتدی)، Intermediate (متوسط) و Advanced (پیشرفته) عرضه شده است، به‌طوری‌که هر سطح به مطالب واژگانی متناسب با سطح زبانی زبان‌آموزان می‌پردازد. این کتاب‌ها برای خودآموزی و استفاده در کلاس درس مناسب هستند.

اصلی‌ترین ویژگی کتاب English Vocabulary in Use، رویکرد عملی و کاربردی ‌بودن آن است. این کتاب واژگان را به‌صورت قابل‌فهم و ساده، در قالب جملات و متن‌های واقعی و معمولی ارائه می‌دهد. تمرین‌ها و فعالیت‌های متنوعی را برای تقویت و تمرین واژگان در بر دارد. این تمرین‌ها تکمیل جمله، تشخیص مترادف و متضاد، تمرین‌های تلفظ و سایر فعالیت‌های تعاملی خواهد بود.

در کل، این کتاب یک منبع بسیار کاربردی و موثر برای تقویت و گسترش واژگان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود. با استفاده از این کتاب، می‌توانید دایره لغات خود را افزایش دهید و درک عمیق‌تری از واژگان را در متون و مکالمات خود به‌دست آورید.

دانلود کتاب English Vocabulary in Use

 

3. کتاب 504 Absolutely Essential Words

 

کتاب 504 Absolutely Essential Words نوشته Murray Bromberg و Julius Liebb است و به‌عنوان بهترین کتاب برای افزایش دامنه لغات انگلیسی  به‌شمار می‌رود. این کتاب به‌طور خاص برای زبان‌آموزانی که به‌دنبال افزایش دایره لغات خود در زبان انگلیسی هستند، طراحی شده است.

کتاب 504 Absolutely Essential Words در سطح متوسط قرار دارد و برای زبان‌آموزانی که از قبل با مباحث اساسی زبان انگلیسی آشنایی دارند، مناسب خواهد بود. این کتاب 504 واژه کلیدی و اساسی دارد که در زبان انگلیسی مکررا استفاده می‌شوند.

واژگان انتخاب‌شده به‌گونه‌ای هستند که در مکالمات روزمره، خواندن متون و نوشتن مقالات مورداستفاده قرار می‌گیرند. هر کلمه در کتاب به‌همراه ترجمه، تلفظ صحیح، مثال‌های جملات و تمرین‌ها آورده شده است. این رویکرد کاربردی به شما کمک می‌کند تا علاوه بر حفظ‌کردن واژگان، آن‌ها را در جملات و متون واقعی به‌کار ببرید و مفهوم آن‌ها را درک کنید.

به‌طورکلی، 504 Absolutely Essential Words یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی و با استفاده از آن می‌توانید به‌طور قابل‌توجهی دامنه واژگان خود را گسترش دهید و در مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی بهبود یابید.

دانلود کتاب 504 Absolutely Essential Words

.

4. کتاب 1100 Words You Need to Know

 

کتاب 1100 Words You Need to Know نوشته Murray Bromberg و Melvin Gordon است و به‌طور گسترده از طرف زبان‌آموزان و مدارس در سراسر جهان استفاده می‌شود. محتوای اصلی کتاب، 1100 واژه کلیدی و مهم در زبان انگلیسی دارد. این واژگان بر اساس استفاده‌های رایج آن‌ها در مکالمات روزمره، خواندن متون و نوشتن مقالات انتخاب شده‌اند. هر واژه به‌همراه معنی، تلفظ صحیح، مثال‌های جملات و تمرین‌های متنوعی آورده شده است.

کتاب 1100 Words You Need to Know یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی برای زبان‌آموزانی است که در سطح متوسط (Intermediate) به بالا قرار دارند. یکی از ویژگی‌های برجسته این کتاب، رویکرد سازمان‌یافته آن به‌شمار می‌آید. واژگان آن، به 20 واحد یادگیری تقسیم شده‌اند و هر واحد 55 واژه دارد. این ساختار به شما کمک می‌کند تا به طور سیستماتیک و مرحله‌به‌مرحله، واژگان را یاد بگیرید و تمرین کنید.

هر واحد در کتاب شامل تعدادی تمرین و فعالیت است. این تمرین‌ها شامل تکمیل جمله، تشخیص مترادف و متضاد، تمرین‌های تلفظ و غیره می‌شود. تمرین‌ها به شما کمک می‌کنند تا واژگان را در جملات و موارد کاربردی متنوع تمرین کنید و درک عمیق‌تری از آن‌ها داشته باشید.

دانلود کتاب 1100 Words You Need to Know

 

5. کتاب English Vocabulary Organizer

 

کتاب English Vocabulary Organizer یکی از بهترین کتاب های لغت انگلیسی است. این کتاب به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا لغات را بر اساس موضوعات و قواعد گرامری مرتبط، یاد بگیرند و در جملات و متون متنوع به‌کار ببرند.

این کتاب، برای زبان‌آموزانی مناسب است که در سطوح متوسط (Intermediate) قرار دارند. ضمن آنکه برای زبان‌آموزانی که دارای تسلط قابل‌قبولی بر روی ساختارهای زبانی هستند و می‌خواهند دایره لغات خود را توسعه دهند، مفید باشد.

English Vocabulary Organizer، بر اساس موضوعات مختلف، گروه‌های لغتی متنوعی را آموزش می‌دهد. هر گروه، لغاتی دارد که مرتبط با یک موضوع خاص هستند. این کتاب با استفاده از جملات نمونه، توضیحات و تمرینات به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا لغات را در متن‌های واقعی تمرین کنند و مهارت‌های بهبود بخشند.

اهمیت دارد بدانید که در هر سطح زبانی، دایره لغات قابل‌یادگیری، بسیار بزرگ و گسترده خواهد بود و هیچ کتابی نمی‌تواند تمامی لغات را پوشش دهد. کتاب English Vocabulary Organizer، یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی است و این امکان را می‌دهد تا بر روی لغاتی که برای مکالمه و نوشتن ضروری هستند، تمرکز کنید و آنها را در قالب‌های مختلف فرا بگیرید.

دانلود کتاب English Vocabulary Organizer

 

6. کتاب Practice Makes Perfect

 

 

این کتاب یک دوره پنج‌جلدی برای یادگیری لغات انگلیسی محسوب می‌شود که توسط McGraw-Hill Education منتشر شد. هر جلد از این سری شامل بخش‌های مختلف بر اساس سطح، موضوع و نوع لغات است. هر بخش تعدادی لغت و عبارت دارد که با تعاریف، مثال‌ها، نکات و تمرین‌های فراوان آموزش داده می‌شوند.

هدف اصلی این کتاب، آموزش لغات مناسب برای هر سطح و نحوه استفاده صحیح از آن‌ها در زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود. کتاب Practice Makes Perfect یک کتاب لغات انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته است که می‌توانید به‌صورت خودآموز از آن استفاده کنید.

7. کتاب English for Everyone

 

بهترین کتاب برای افزایش دامنه لغات انگلیسی

این سری کتاب‌ها یک دوره چهارجلدی و یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی هستند که توسط DK Publishing منتشر شده است. هر جلد بخش‌های مختلفی بر اساس سطح، موضوع و نوع لغات دارد. ضمن آنکه هر بخش آن تعدادی لغت و عبارت دارد که با تصاویر، تعاریف، مثال‌ها، نکات و تمرین‌های مختلف آموزش داده می‌شوند.

هدف اصلی این کتاب، آموزش لغات مناسب برای هر سطح و نحوه استفاده صحیح از آن‌ها در زبان انگلیسی است. سطح این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی تا پیشرفته مناسب خواهد بود. شما می‌توانید به‌صورت خودآموز یا با راهنمایی معلم، از این کتاب استفاده کنید.

8. کتاب Word Power Made Easy

 

کتاب Word Power Made Easy، نوشته نورمان لوئیس، یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی محسوب می‌شود. این کتاب در سال 1949 انتشار یافت و تا به امروز به‌عنوان یک راهنمای قدرتمند برای تقویت و گسترش دایره لغات در زبان انگلیسی شناخته می‌شود.

Word Power Made Easy به‌شیوه‌ای ساده و قابل‌فهم، لغات را به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد. این کتاب برای تمامی سطوح زبانی مناسب است و به شما کمک می‌کند تا دایره لغات خود را با استفاده از روش‌های مختلف تقویت کنید.

کتاب به‌صورت سازمان‌دهی‌شده، به مباحث مختلفی می‌پردازد. از جمله مباحثی که در این کتاب مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارات و اصطلاحات رایج، ریشه‌های لغتی، ترکیبات واژگانی، کلمات مترادف و متضاد، کلمات تخصصی و بسیاری مباحث دیگر است.

نورمن لوئیس در این کتاب از روش‌های متنوعی برای یادگیری لغات استفاده می‌کند. او از روش تبدیل کلمات به تصاویر و تصویرسازی ذهنی بهره می‌برد تا به خواننده کمک کند لغات را به‌طور موثری به‌خاطر بسپارد. در این کتاب تمرینات و فعالیت‌های متنوعی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا لغات را در جملات و متون واقعی به‌کار ببرید و مهارت خود را در استفاده از آنها تقویت کنید.

9. کتاب 4000 Essential English Words

 

کتاب لغات انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

این سری، شامل 6 جلد کتاب برای آموزش لغات انگلیسی است که هر جلد آن شامل 600 واژه پرکاربرد در زبان انگلیسی خواهد بود. هر کلمه در این کتاب به‌همراه توضیحات لازم، مثال‌های کاربردی، فرهنگ لغت و نکات گرامری که مرتبط با آن واژه هستند، ارائه شده است.

هدف اصلی این کتاب، آموزش و تقویت دایره واژگان انگلیسی در حداقل زمان ممکن و به‌صورت کاملا عملی و قابل‌استفاده خواهد بود. کتاب 4000 Essential English Words به‌همراه فایل صوتی و تمرین‌های مختلف عرضه می‌شود تا کلمات جدید آموخته‌شده، به‌خوبی در ذهن زبان‌آموز تثبیت شوند. سطح این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی تا متوسط مناسب است. شما می‌توانید از این کتاب به‌صورت خودآموز استفاده کنید.

دانلود کتاب 4000 Essential English Words

 

10. کتاب Build Your Vocabulary Skills

 

کتاب واژگان انگلیسی

 

این کتاب، یک کتاب آموزشی برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی محسوب می‌شود که توسط John Lacarna نوشته شده است. ضمن آنکه ۱۴۱۰ لغت پرکاربرد در زبان انگلیسی دارد که با استفاده از یک روش منحصربه‌فرد و جذاب آموزش داده می‌شوند.

روش این کتاب بر اساس تکنیک Mnemonics یا حفظ لغات با تصاویر است که به شما کمک می‌کند تا لغات جدید را با تصاویر و جملات خلاقانه و خنده‌دار در ذهن خود ثبت کنید. این موضوع، این کتاب را به یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی تبدیل می‌کند.

برای مثال، برای یادگیری لغت abhor به معنای نفرت داشتن، این کتاب از شما می‌خواهد که این جمله را در ذهن خود تصور کنید: A boar is a wild pig that most people abhor. یا برای یادگیری لغت candid که به معنای صادقانه و روراستی، این کتاب از شما می‌خواهد که این جمله را در ذهن خود تصور کنید: A candid person is like a camera that shows the truth. این کتاب به‌همراه فایل صوتی عرضه می‌شود که تلفظ صحیح لغات را نیز به شما آموزش می‌دهد. سطح این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی تا پیشرفته مناسب است. شما می‌توانید به‌صورت خودآموز از این کتاب استفاده کنید.

دانلود کتاب Build Your Vocabulary Skills

 

11. کتاب English the American Way

 

این کتاب، یکی از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی و فرهنگ آمریکایی محسوب می‌شود که توسط Sheila MacKechnie Murtha و Jane Airey O’Connor نوشته شده است. کتاب شامل بخش‌های مختلفی از جمله دوستی، حمل‌ونقل، خوردن، پول، خرید، مصاحبه‌ کاری و غیره می‌شود.

هر بخش واژگان و عبارات مهم و کاربردی در زبان انگلیسی آمریکایی دارد که با تعاریف، مثال‌ها، اصطلاحات عجیب و تمرین‌های مختلف آموزش داده می‌شوند. هدف اصلی این کتاب به‌عنوان بهترین کتاب های لغت انگلیسی، آموزش زبان و فرهنگ انگلیسی آمریکایی به‌صورت سرگرم‌کننده‌ای است.

این کتاب به‌همراه فایل صوتی قابل‌دسترس خواهد بود که تلفظ صحیح واژگان را نیز به شما آموزش می‌دهد. سطح این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی تا پیشرفته مناسب خواهد بود. شما می‌توانید به‌صورت خودآموز یا با راهنمایی معلم از این کتاب استفاده کنید.

دانلود کتاب English the American Way

 

12. کتاب Merriam-Webster’s Everyday Language Reference Set

 

 

این سری، یک مجموعه کتاب مرجع زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود، که توسط ناشر معروف Merriam-Webster منتشر شده است. این مجموعه کتاب برای افرادی که به‌دنبال یک منبع جامع برای بهبود و تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود هستند، مناسب خواهد بود. مجموعه، چند کتاب دارد که هر کدام ویژگی‌ها و محتوای منحصربه‌فردی دارند:

  • Merriam-Webster’s Dictionary: این کتاب، یک فرهنگ لغت جامع و معروف زبان انگلیسی است. این فرهنگ لغت به شما کمک می‌کند تا لغات جدید را بفهمید و به‌طور صحیح در جملات خود استفاده کنید.
  • Merriam-Webster’s Thesaurus: این کتاب این امکان را فراهم خواهد کرد تا الفاظ مترادف و متضاد برای لغات را پیدا کنید. با استفاده از این واژه‌نامه، می‌توانید تنوع و غنای واژگانی خود را افزایش دهید.
  • Merriam-Webster’s Vocabulary Builder: این جلد از مجموعه، به شما اجازه می‌دهد دایره لغات خود را گسترش دهید و ریشه‌ها و ترکیبات واژگانی را درک کنید. کتاب، شامل تمرینات و فعالیت‌های متنوعی است که به شما کمک می‌کند لغات را به‌خاطر بسپارید و در کاربردهای واقعی آن‌ها تمرین کنید.

هر یک از این کتاب‌ها به‌صورت جداگانه مفید هستند و ترکیب آن‌ها، یک منبع جامع برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما ایجاد می‌کنند. این مجموعه کتاب برای زبان‌آموزان در سطوح مختلف مناسب خواهد بود و از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی به‌شمار می‌رود.

13. کتاب Collins Vocabulary for IELTS

 

این کتاب ۲۰ درس دارد که هر درس تمرین‌هایی برای تقویت واژگان به‌گونه‌ای هدف‌مند و موثر دارد. هدف اصلی این کتاب، آموزش واژگان مناسب برای آزمون آیلتس و نحوه استفاده صحیح از آن‌ها در زبان انگلیسی است.

دانلود کتاب Collins Vocabulary for IELTS

 

جمع‌بندی در خصوص کتاب های لغت انگلیسی

در مجموع، کتاب‌هایی مانند English Vocabulary in Use، Oxfore Word Skills و 1100 Words You Need to Know از بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی هستند. تمرکز این کتاب‌ها بر روی لغات پرکاربرد، ارائه تمرین‌ها و مثال‌های متنوع است. افزایش سطح دشواری به‌صورت تدریجی و ایجاد انگیزه و علاقه در یادگیرندگان، از نقاط قوت اصلی این کتاب‌ها به‌شمار می‌رود. انتخاب هر یک از این کتاب‌ها بسته به سطح زبانی و نیاز فرد، می‌تواند گام موثری برای غنی‌سازی دانش لغوی زبان‌آموزان باشد.

 

مطالب مرتبط:

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *